Przeznaczenie
Zestaw testowy Mycoplasma Pneumoniae IgM (złoto koloidalne) przeznaczony jest do jakościowych badań in vitro
wykrycie przeciwciał IgM w ludzkiej surowicy, osoczu lub krwi pełnej od osób podejrzanych o zakażenie
Mycoplasma Pneumoniae przez placówkę opieki zdrowotnej. Ten test jest tylko przewidziany
do użytku w laboratoriach klinicznych lub pracownikom służby zdrowia do badań w miejscu opieki, a nie w domu
testowanie. Wyniki badania przeciwciał nie powinny być wykorzystywane jako jedyna podstawa do diagnozy lub wykluczenia
Zakażenie Mycoplasma Pneumoniae lub w celu poinformowania o stanie zakażenia. Diagnoza powinna być
potwierdzone w połączeniu z objawami klinicznymi lub innymi konwencjonalnymi metodami testowymi.
Podsumowanie i wyjaśnienie testu
Mycoplasma Pneumoniae jest częstą chorobą powodującą pierwotne atypowe zapalenie płuc i inne choroby układu oddechowego. Główne objawy to ból głowy, ból gardła, gorączka, kaszel itp. W kilku przypadkach choroba przebiega bezobjawowo. Przenoszona jest głównie drogą kropelkową i występuje najczęściej u młodzieży. Okres inkubacji trwa 2-3 tygodnie i można zakażać przez cały rok. Po zakażeniu Mycoplasma Pneumoniae, jego specyficzne przeciwciała IgM można wykryć po 1 tygodniu. Po około 4-5 tygodniach zawartość IgM osiąga swój szczyt, po czym stopniowo maleje.
Zestaw testowy Mycoplasma Pneumoniae IgM (złoto koloidalne) może szybko wykryć przeciwciała Mycoplasma pneumoniae w próbkach ludzkiej krwi. Ta metoda ma zalety szybkości, wygody i mniejszej ilości sprzętu. Test można wykonać w ciągu 15-20 minut.
Odczynniki i składniki zestawu
1. Przechowywać w suchym miejscu w temperaturze 2 ~ 30 ℃ z dala od światła.
2. Transport w temperaturze 2-37 ℃ przez 20 dni.
3. Po otwarciu opakowania wewnętrznego karta testowa utraci ważność ze względu na wchłanianie wilgoci. Należy ją wykorzystać w ciągu 1 godziny.
4. Termin przydatności zestawu testowego wynosi 12 miesięcy od daty produkcji.
1. Badanie to można wykonać z wykorzystaniem próbek ludzkiej surowicy, osocza lub krwi pełnej, w tym krwi obwodowej, osocza przygotowanego na bazie klinicznie stosowanych antykoagulantów (EDTA, heparyna, cytrynian sodu) itp.
2. Jak najszybciej oddzielić surowicę lub osocze od krwi, aby uniknąć hemolizy.
3. Próbki surowicy i osocza można przechowywać w temperaturze 2–8°C przez maksymalnie 5 dni, jeśli nie zostaną natychmiast zbadane. W przypadku długotrwałego przechowywania należy przechowywać w temperaturze -20°C. Unikaj wielokrotnych cykli zamrażania i rozmrażania. Próbek krwi pełnej antykoagulacyjnej nie należy przechowywać dłużej niż 72 godziny w temperaturze pokojowej; nie dłużej niż 7 dni w temperaturze 2~8°C.
4. Przed badaniem zamrożone próbki powoli doprowadzić do temperatury pokojowej i delikatnie wymieszać. Próbki zawierające widoczne cząstki stałe należy przed badaniem sklarować poprzez odwirowanie.
5. Nie używaj próbek wykazujących lipemię, znaczną hemolizę lub zmętnienie, aby uniknąć zakłóceń w interpretacji wyników
Krok 1: Pozwól, aby urządzenie testowe, bufor i próbka osiągnęły temperaturę pokojową (15–30 ℃)
przed testowaniem. Krok 2: Wyjmij urządzenie testowe z zamkniętej torebki. Umieść urządzenie testowe na czystej, płaskiej powierzchni
powierzchnia. Krok 3: Oznacz urządzenie numerem próbki. Krok 4: Za pomocą jednorazowego zakraplacza przenieś surowicę, osocze lub pełną krew. Przytrzymaj zakraplacz
pionowo i przenieść 1 kroplę próbki (około 10 µl) do studzienki na próbkę (S)
urządzenie testowe i natychmiast dodać 2 krople buforu testowego (około 70-100 μl). Upewnij się tam
nie ma pęcherzyków powietrza. Krok 5: Ustaw timer. Przeczytaj wyniki za 15 minut. Nie interpretuj wyniku po 20 minutach. Aby uniknąć nieporozumień, po tym czasie wyrzuć urządzenie testowe
interpretacji wyniku. Jeśli chcesz przechowywać go przez dłuższy czas, zrób zdjęcie wyniku.